Od kilku lat Teatr "Witkacego" z Zakopanego należy do grona przyjaciół Małej Galerii. Andrzej Dziuk i jego wspaniały zespół to wyjątkowe zjawisko na teatralnej mapie kraju. Każdy przyjazd Teatru do galerii, przyjmowany jest przez sądecką publiczność z entuzjazmem.

Spektakle pozostawiają zawsze u widzów niezwykłe wrażenia. Na zaproszenie galerii Teatr "Witkacego" wystawiał tu spektakle kilkakrotnie:

-"Cabaret Voltaire - seans dadaistyczno - surrealistyczny" wg scenariusza i w reżyserii Andrzeja dziuka, z muzyką Jerzego Chruścinskiego, 4 pazdziernika 1990 r.

-"Droga - recital Marty Szmigielskiej Arnold", wg scenariusza i w reżyserii Andrzeja Dziuka, ze scenografią Marka Mikulskiego i muzyką Jerzego Chruścińskiego, 15 pazdziernika01995 r, podczas III Małego Festiwalu Form Artystycznych

-"Dziura w oparach absurdu wykuta" - kabaret literacki wg scenariusza, ze scenografią i w reżyserii Andzreja Dziuka, z muzyką Andrzeja Krauzowicza i Jerzego Chruścińskiego

- 29 wrezśnia 1996 r. w ramach IV Małego Festiwalu Form artystycznych -"Sic et non" -misterium na tle życia i miłości Abelarda i heloizy wg Ronalda duncana w opracowaniu tekstów, ze scenografią i w reżyserii Andrzeja dziuka, 14 września 1997 r. na V Małym Festiwalu Form Artystycznych.

byli w galerii