Stanisław Kuskowski

Urodził się w Nowym Sączu 29 kwietnia 1941 r. Studiował w krakowskiej ASP, najpierw u prof. Zygmunta Radnickiego i następnie u prof. Hanny Rudzkiej - Cybisowej, u której obronił dyplom na Wydziale malarstwa
w 1967r.

GALERIA JEDNEGO OBRAZU
Od 1967 r. brał udział w wystawach zbiorowych i realizował indywidulane prezentacje malarstwa w galeriach i salonach wystawowych w kraju i za granicą. Malarstwo St. Kuskowskiego na tle współczesnej sztuki polskiej oceniane jest wysoko. Artysta byl wielokrotnym laureatem nagród i medali na ogólnoposkich przeglądach i festiwalach. Zmarł 24.II 1995 r. Spuścizna malarstwa St. Kuskowskiego jest trwałym dorobkiem kultury polskiej. W pamięci nowosądeczan pozostanie artysta, jego osobowość twórcza i wspaniały, wrażliwy człowiek.
 


... o całym projekcie, czyli wykorzystaniu emisji TV jako symulacji uroczystości rodzinnej w trzech aspektach czasu mówi Kamil Kuskowski, syn artysty.
kliknij aby posłuchać

Alicja Hebda - dyrektor Małej Galerii wspomina 50 urodziny Stanisława Kuskowskiego, który przed dziesięcioma laty otwierał tutaj swoją kolejną wystawę.
..." Wtedy to byliśmy umówieni na 60 urodziny"...
kliknij aby posłuchać

projekcja filmu o Stanisławie Kuskowskim
 


... nasze rodzinne spotkanie. 

fot/audio PM